status:

Chair (s):

Group Email: [group_email]

Secretariat Liaison: [field_secretariat_liaison]


Národní uzel RDA Česká republika

 

RDA Česká republika je národním uzlem Research Data Alliance. Koordinátorem národního uzlu RDA v České republice se stal v říjnu roku 2019 spolek Plan4all v rámci evropského projektu RDA Europe 4.0, který byl zahájen 1. března 2018.

 

Plan4all je nezisková organizace, jejíž cílem je udržovat a dále rozvíjet výsledky výzkumných a inovačních projektů z oblasti prostorových dat a s nimi souvisejících technologií. Cílem je také transfer znalostí a využití výsledků v praxi. Plan4all agreguje otevřená data pro plánovací účely v oblasti využití území, zemědělství, životního prostředí, dopravy, turismu a dalších. Členové spolku Plan4all jsou v rámci RDA zapojeni do zájmové skupiny Agricultural Data IG, neboť prioritním tématem spolku je precizní zemědělství. 

 

Činnost českého národního uzlu spočívá v:

  1. Šíření povědomí o RDA v České republice a posílení členské základny na našem území
  2. Organizace nejrůznějších akcí (workshopů, školení, webinářů atd.) za účelem šíření informací o RDA a výstupech RDA 
  3. Povzbuzení české komunity k používání výstupů RDA
  4. Propagace akcí pořádaných RDA v rámci projektu RDA Europe 4.0
  5. Účast a zastoupení českého národního uzlu na zasedání řídícího výboru projektu RDA Europe 4.0

 

RDA granty podporující účast na 15. plenárním zasedání v Melbourne

 

RDA připravila prezentaci poskytující bližší informace k poslednímu kolu otevřených výzev v rámci programu RDA Europe 4.0. RDA udělí celkem 7 grantů "Early Career" a  5 grantů "Expert", jejichž účelem je podpořit účast na 15. plenárním zasedání RDA v australském Melbourne, a to díky poskytnutí finanční podpory sahající do výše 2400 euro.

 

Cílem programu RDA Europe 4.0 je vyvážené rozdělení grantů napříč celou Evropou a silná podpora žádostí o granty přijatých ze zemí EU13, mezi které patří i Česká republika. 

 

Český překlad prezentace najete zde:

 "Early Career" a "Expert" granty (pdf)

 

 

 

RDA v kostce - pravidelně aktualizovaný český překlad RDA in a Nutshell

 

Pravidelně aktualizovaná prezentace, která poskytuje základní informace o RDA, jejích členech a jejích činnostech.

 

Poslední verze:

RDA v kostce, únor 2020 (pptx & pdf)

 

 

Node starter kit
RDA Europe Node programme materials
RDA general materials

Documents available in country language

 

 

Posts

27
July
2020

RDA Europe National Nodes Community Survey 2020

by Hana Kubíčková

Milí členové RDA,  projekt RDA Europe provádí krátký průzkum s cílem získat zpětnou vazbu o činnosti národních uzlů. Váš příspěvěk pomůže koordinátorům národních uzlů podpořit jejich činnost a usnadní plánování budoucích národních aktivit. Vyplnění dotazníku Vám nezabere déle než 5 minut a lze jej vyplnit také anonymně.    Přístup k dotazníku naleznete prostřednictvím následujícího odkazu 
0 | Add new comment
10
June
2020

RDA Global Adoption Week 15-19 June 2020 - Registrujte se nyní!

by Hana Kubíčková

Milí členové RDA, dovolte mi Vás informovat, že se příští týden, 15. – 19. června 2020, uskuteční událost ‚RDA Global Adoption Week‘. Jedná se o virtuální událost, jejíž cílem je upozornit na RDA doporučení & výstupy a jejich implementaci. Každý den bude věnován jinému tématu a jednotlivé sekce budou k dispozici dvakrát denně, aby se mohl zúčastnit každý bez ohledu na časové pásmo, ve kterém se nachází.
0 | Add new comment
13
May
2020

Výzva na předkládání článků pro speciální RDA vydání CODATA Data Science Journal byla prodloužena do 17. července 2020

by Hana Kubíčková

Projekt RDA Europe 4.0 byl Evropskou komisí prodloužen a bude podporovat práci RDA až do konce září 2020. Tento projekt mimo jiné podporuje také zveřejnění maximálně 30 článků ve speciálním RDA vydání CODATA Data Science Journal.
0 | Add new comment
24
March
2020

RDA 15 Virtuální Plenární meeting (VP 15) - 18. března - 10. dubna 2020

by Hana Kubíčková

 RDA 15 Virtuální Plenární meeting (VP 15) - 18. března - 10. dubna 2020   Během uplynulého týdne se technický porádní sbor RDA a sekretariát RDA usilovně snažili o uskutečnění viruálního plenárního meetingu RDA (VP 15), jehož cílem je přinést vzrušující, vzdělávací a informativní setkání pro členy RDA z celého světa.   
0 | Add new comment
14
January
2020

RDA EU Travel grants for the 15th RDA Plenary Melbourne, Australia | March, 2020 - Info & webinar

by Timea Biro

Dear all, To provide additional support and answer any questions potential applicants might have, RDA Europe is organising a Q&A webinar, tomorrow 15th of January at 12:00 CET. For more information and registration visit: https://www.rd-alliance.org/webinar-rda-europe-early-career-and-expert-g... We are taking the opportunity to remind you of the ongoing RDA EU Open Calls, details below:
0 | Add new comment